Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her türlü gelir gruplarına ve meslek sahiplerine çeşitli avantajlarla farklı kartlar sunan Akbank, yenilikçi bankacılık anlayışı ile hizmet veriyor. Öğrenciler, ev hanımları, serbest meslek sahipleri, maaşlı çalışanlar ve seyahat etmeyi sevenler için avantajı bol kart seçenekleri sunuyor.

Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan olan Akbank, müşterilerine birçok kolaylık sunuyor. Yeni bir kredi kartı almayı düşünüyorsanız, Akbank’ın sunmuş olduğu Axess kredi kartlarını mutlaka gözden geçirmelisiniz. Yazımızın devamında Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, kredi kartlarının özellikleri nelerdir, kampanyalar ve avantajlar nelerdir, yıllık kart aidat ücretleri nelerdir, gibi sorulara yanıt bulabileceksiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Kredi kartı başvurularını birçok farklı kanalı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Akbank şubelerine şahsen başvuruda bulunabilir, internet sitesi aracılığı ile başvurunuzu yapabilir, ATM’leri veya çağrı merkezini tercih edebilirsiniz.

 • Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak için, öncelikle akbank.com.tr’yi ziyaret etmeli ve üst kısımda yer alan “Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İstiyorum” menüsüne tıklamalısınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numarası, cep telefonu, aylık gelir ve güvenlik kodu bilgilerini girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Akbank SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak için “AXESS” yazıp 5990’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru değerlendirme sonucunuz dakikalar içerisinde tarafınıza mesaj olarak bildirilecektir.

 • Akbank Çağrı merkezi kullanarak kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için arama yapacağınız telefon numarası 444 25 25’tir.

 • Akbank Direkt mobil uygulaması ile de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri

Birçok farklı avantajla sunulan Axess kredi kartının en dikkat çeken özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde +10 taksit ekleme kolaylığı sunulmaktadır. Bunun için belirli bir vade farkı belirlenmiştir. Bu tutar, harcamanızın tutarı ve seçtiğiniz taksit sayısına göre belirlenir.

 • Taksitli nakit avans avantajı sunan Axess ile ücretsiz olarak 12 aya kadar nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.

 • Tüm ekstre ödemeleriniz için yapmış olduğunuz alışverişlerinizin akabinde 3 taksite kadar seçim yapabilirsiniz. Böylelikle yüklü harcamalarınızı tek bir dönem içerisinde ödemeniz gerekmez.

 • Diğer bankalara olan kredi kartı borçlarınızı Akbank’a taşıyabilirsiniz. Bu hizmetin adı borç kapatma kredisidir ve Axess’in en önemli avantajlarından birisidir.

 • Yapmış olduğunuz alışverişleriniz için Chip Para kazanabilir, dilediğiniz zaman kazandığınız Chip Paralarınızı harcayabilirsiniz.

 • Kredi, aidat, kira, okul masrafları, fatura ödemeleri gibi çeşitli ödemeleriniz için otomatik talimat verebilirsiniz. Böylelikle tüm faturalarınızı ve ödemelerinizi takip etmeniz gerekmez. Limitiniz dahilinde, tüm ödemeleriniz zamanında hesabınızdan gerçekleştirilir.

 • Acil nakit ihtiyaçlarınız için dilediğiniz zaman 48 aya kadar vade seçeneği ile anında kredi alabilirsiniz.

 • Borç erteleme özelliği sayesinde, Axess ile yapmış olduğunuz harcamalarınızda, ödeme güçlüğü çektiğiniz durumda sonraki aylara erteleme yapabilirsiniz.

Akbank Axess Yıllık Kart Aidat Ücretleri

Axess Free Kart: 0 TL (Yıllık)

Aess Klasik Kart: 108,50 TL (Yıllık)

Axess Gold Kart: 122 TL (Yıllık)

Exi26 Kart: 25 TL (Yıllık)

Wings Black Kart: 190,50 TL (Yıllık)

Axess Klasik Ek Kart: 54 TL (Yıllık)

Axess Platinium Kart: 136 TL (Yıllık)

Akbank’ın Öğrencilere Sunduğu Exi26 Kredi Kartı

Üniversite öğrencileri için geliştirilmiş olan Exi26 kredi kartı, 25 TL yıllık aidat ücretine sahiptir. Öğrencilerin harcamaları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan bu kart ile, 50 TL ve üzerindeki alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz (3 taksit). Bunun yanı sıra diğer kart türlerinde sunulan kampanya ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir