En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı başvurularını maaş müşterisi oldukları bankalara yapanlar, daha kolay ve hızlı değerlendirmeye alınırken, olumlu sonuçlanma olasılığı da yüksek oluyor. Değerlendirme sırasında önem verilen kriter ise başvuru sahibinin kredi notudur.

Yazımızda en kolay kredi kartı veren bankalar ve bu bankaların kriterleri, kredi notu düşük olanların nasıl kart sahibi olabileceği gibi konulara yer verdik. Kefilsiz şartsız kart sahibi olmanızı sağlayacak bilgilendirmeler ışığında başvurularınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi Kartı Olanağı

Bankalardan aldığı hizmetten sonra oluşan borçlarına ödeme yapmayanların kredi notu olumsuz etkileniyor. Findeks üzerinden öğrenebileceğiniz skorunuzun 1200 ve üzeri olması halinde kart başvuruları olumlu değerlendirilir. Fakat bu oranın altında olanlar için olasılık azalmaktadır. Bu gibi durumlarda kişiler bloke teminatlı kredi kartı talebinde bulunabilir.

Bloke teminatlı ürünlerde tüketici, tanımlanacak limitin %10 fazlası kadar nakit parayı banka hesabına yatırmalıdır. Bloke teminatı ile müşterilerine onay veren bankaların bu ürünü, tüm diğer kredi kartı özelliklerini de içerisinde barındırıyor. Ayrıca bu kartın kullanımı sırasında düzenli ödemeler yaparak notunuzu da yükseltebileceğinizden, ilerleyen süreçte blokeyi de kaldırma olanağınız oluyor.

Kredi Kartı Kullanımı Kredi Notunu Nasıl Yükseltiyor?

Banka ürün ve hizmetlerinden aktif olarak yararlanan, ödemelerini de zamanında yapanların kredi notu yükselecektir. Skorunuz düşükse, limitinin düşük veya bloke teminatlı olmasına bakmadan, bir kredi kartı kullanmaya başlamalısınız. Her ay düzeni takip edileceğinden, kısa sürede bankalarla yaşadığınız sorunlar azalacak, notunuzu olumlu etkileyecektir.

Kredi Kartı için Düzenli Gelir Şartı mı?

Kartların limitini kişinin geliri belirlemektedir. Buna göre, düzenli geliriniz olmasa da başvurularınız olumlu değerlendirilebilir. Fakat sorgulamalarda gelir tespiti yapılamazsa, limitiniz maksimum 1.000 TL olacaktır. Limiti yükseltebilmek için gelir beyanında bulunulması gerekecektir. Başvuru esnasında gelir bilgisi belirtilirken de samimi olunmalıdır. Yanlış veya eksik beyanda bulunulması, değerlendirmenin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Gelir beyanı sunmadan herkes başvuru yapılabilir, buna istinaden olumlu yanıt da alınabilir. Düzenli gelir şartı aranmayan kişiler ise özellikle ev hanımları, öğrenciler ve çiftçilerdir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Bankalardan ilk kez kart kullanımı yapacak kişilerin toplam kullanılabilir limiti gelirin 2 katı kadar olabilir. Aktif kullanıcı olmak ve ödemelerini düzenli yapmak şartı ile ilk yılın sonunda gelirin 4 katına kadar yükseltilebilir. Buna göre limiti belirleyen, kişinin sistemlerde gözlemlenen net geliridir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Akbank Axess Kredi Kartı

Şubeye gitmeden, online başvuru kanalları veya çağrı merkezi aracılığıyla, hızlı ve kolay kart başvurusu yapabilirsiniz. Onay anında cep telefonunuza SMS ile bildirilir. Olumlu değerlendirdiğindeyse kart adresinize teslim edilir, şubeye giderek zaman kaybetmezsiniz. Kart başvurusunu AXESS yazıp 5990’a mesaj atarak da tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Bonus Kredi Kartı

Avantajlı ve özel kampanyalı Denizbank Bonus kredi kartına, internet bankacılığı, websitesi veya şubelerinden başvuru yapılabiliyor. Hızlı başvurunun ardından sonuç en kısa sürede bildirilip, kart bulunduğunuz adrese kadar gönderilir.

QNB Finansbank CardFinans Kredi Kartı

Kefilsiz ürün hizmeti sunan QNB Finansbank’ın avantajlarla dolu CardFinans’ına başvuruda bulunanlar kazanıyor. Müşterisine özel kampanyalar sunan bankanın kartına başvuruda bulunurken, tüm kanallardan yararlanabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı

Ücret, komisyon veya yıllık kart aidatı almayan Enpara kredi kartını, websitesi üzerinden talep edebilirsiniz. Bulunduğunuz adrese gelen müşteri danışmanı hem bankacılık sözleşmenizi tamamlıyor hem de kredi kartı başvurunuzu alıyor. Anında değerlendirme sonucuna göre kart adresinize teslim ediliyor. Üstelik ekstrelerini düzenli ödeyen müşterilerine Enpara, yıllık 100 TL kart aidatı ödemektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Bankanın World kredi kartı başvuruları internet veya mobil bankacılık üzerinden veya şube kanalından alınıyor. Ayrıca WORLD yazıp ardından T.C. kimlik numaranızı da yazarak 4421’e SMS atarak hızlı başvuru yapabilirsiniz. Onayı alınan kartınız adresinize ulaştırılacak, banka müşterisi değilseniz en yakın şubeye gelerek sözleşme imzalamanız gerekecektir.

Garanti Bankası Kredi Kartı

Harcamalar yapıldıkça kazandıran, Bonuslarıyla bedava alışveriş yaptıran kredi kartına başvurmak da çok kolay. Alo Garanti’yi arayabilir, Garanti internet veya mobil’den yararlanabilirsiniz. Bankanın kartı incelendiğinde müşterilerine sunduğu avantajların oldukça fazla olduğu göze çarpıyor. EFT ve Havale yapmanız gerektiğinde, hesabınızda paranız olmasa da karttan gönderim yapabiliyorsunuz. Bunun gibi birbirinden çeşitli imkanları sunan banka, en kolay kredi kartı veren bankalar arasındadır.

Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için kişilerin 18 yaşın üzerinde olması gerekiyor. Öğrenci kart başvuruları, öğrencinin anne veya babasıyla şubeye gelmesiyle alınmaktadır. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi için kredi notunun uygun skora sahip olması gerekir. Öğrencilerde ise bu şart aranmaz. En kolay kredi kartı veren bankalar, öğrencilere 400 TL ile 700 TL arasında limit tanımlıyor. Daha önce kart kullanmayan veya banka hizmetinden yararlanmayan kişiler, bankanın ilk kart kullanım şartlarına göre değerlendirilir. Buna göre bazı bankalar ilk altı ay müşterilerine düşük limit tanımlayabiliyor. Süreç boyunca düzenli ödemelere istinaden limit artışı yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir