Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bankaların müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla hazırladığı kampanyalardan kredi kartı taksitlendirme hizmeti, işlemi alışveriş sırasında neden taksitlendirmedim düşüncesini ortadan kaldırıyor. Aylık dönem borcunuzun, tahmin ettiğinizden fazla olması, kart kullanıcılarının artık gözünü korkutmuyor. Kartlara tanımlanan kampanyalarla, tek çekim alışverişler, çeşitli vadelerle sonradan taksitlendirilebiliyor. İşlemden yararlanmak isteyenler, harcama ekstreye yansımadan bankalarıyla iletişime geçmelidir. Aksi halde borç olarak yansıyan işlem, taksitlendirme kampanyasına dahil edilememektedir.

Kredi Kartı Harcama Taksitlendirme Yapan Bankalar

Halkbank Sonradan Taksitlendirme

Halkbank Paraf kredi kartı ile yapılan harcamalar; internet şube, mobil şube veya Halkbank Diyalog (0850 222 0 400) aracılığıyla sonradan taksitlendirilebiliyor. Paraf kullanıcısıysanız, 50 TL ve üzeri harcamanız için 3, 6, 9 ve 12 ay taksit seçeneğinden birini tercih ederek işlem yapabilirsiniz. Nakit avans kullanımları ise sonradan taksitlendirme kampanyasına dahil edilemiyor. Halkbank kredi kartı taksitlendirme faiz oranı %2,25’tir.

HSBC Alo Taksit

HSBC kredi kartı ile üye iş yeri olsun olmasın, tüm 100 TL ve üzeri tek çekim harcamalarınızı 3-12 ay arası taksitlendirebilirsiniz. Elektronik harcamaları ise yalnızca 3 ay taksit imkanından yararlanabiliyor. HSBC Alo Taksit kampanyasından ödemelerini düzenli yapan kişiler hizmet alabiliyor. %2,25 faiz oranıyla harcama taksitlendirme yapmak için, internet bankacılığı veya çağrı merkezi (0850 211 0 111) tercih edilebilir.

Enpara Sonradan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Enpara müşterilerine özel toplamda 3.000 TL’ye kadar nakit harcamaları, 3 ay taksit ve vade farkı olmadan taksitlendirme imkanı veriyor. Ayrıca herhangi bir masraf ve ek ücret de talep etmiyor. 3.000 TL üzeri işlemlere ise %2,25 faiz uygulaması bulunmaktadır. Avantajlı harcama taksitlendirme başvurusu için Enpara internet veya cep şubesi kullanılabilir. Tüm bankalar arasında en uygun taksitlendirme kampanyasını Enpara sunmaktadır.

ING Bank Taksitin Olsun

Kredi kartı alışverişinizi dönem içi harcamalarına yansıdıktan sonra, 3, 6 veya 12 ay vade ve %2,02 faiz oranıyla sonradan taksitlendirebilirsiniz. 50 TL ve üzeri harcamalar için geçerli olan kampanyada, yansıtılan faiz oranına ek %5 BSMV ve %15 KKDF ücretleri yansıtılır. Ayrıca nakit avans işlemi için hizmet verilemiyor.

Garanti İşlem Taksitlendirme

Garanti Bankası kredi kart kullanıcılarının 100 TL ve üzeri peşin alışverişlerini %2,25 faiz oranıyla, sonradan taksitlendirme hizmeti vermektedir. Bonus veya Bonus Flexi kartınızla kampanyadan 2-11 arasında taksit imkanıyla yararlanırsınız. Başvurular Alo Garanti (444 0 333), internet bankacılığı ve mobil bankacılığı aracılığıyla alınmaktadır.

Yapı Kredi Harcama Taksitlendir

Peşin harcamanızı kolaylıkla taksitlendirebileceğiniz kampanyaya göre, 1, 2 veya 3 taksit hizmetinden birini seçebiliyorsunuz. Taksit seçeneğine göre de yansıtılacak faiz oranı değişecektir. Harcamaya ek bir taksit tercih edilirse, %1,35 faiz oranı, iki taksit için %2,70 ve üç taksit içinse %4,05 faiz oranı ile kampanyadan yararlanılabilir. World kartınızla harcama taksitlendir işlemi yaptırmak için Yapı Kredi mobil veya internet şubesi tercih edilmelidir. Ayrıca banka müşterilerine SMS ile taksitlendirme olanağı da sunuyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için, bankanın SMS göndermiş olması ve sizin de yanıt vermeniz gerekir. Taksit seçeneği ve faiz oranı bankanın gönderdiği kısa mesajda bildirilmektedir.

Diğer kredi kartı taksitlendirme hizmeti veren bankalar şunlardır:

  • Akbank Taksit İste kampanyası (%2,25 faiz oranı)

  • QNB Finansbank Taksit Kolay kampanyası (%2,25 faiz oranı)

  • Vakıfbank Peşine Taksit kampanyası (%2,25 faiz oran)

  • İş Bankası kredi kartı taksitlendirme (%2,29 faiz oranı)

  • Denizbank Peşine Taksit kampanyası (%2,25 faiz oranı)

  • Ziraat Bankası Sonradan İşlem Taksitlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir