Passolig Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Passolig kredi kartı, hem banka kredi kartı özelliklerini taşır, hem de Türkiye’deki tüm stadyumlara giriş hakkı sağlar. Passolig kredi kartı başvurusu yapacaklar, tuttuğu takımın logosunu taşıyan bir karta sahip olacaktır. Kart temini yapıldıktan sonra tanımlanan limitle ister maç bileti alabilir, isterseniz de tüm mağazalarda kredi kartı özelliğini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Tek çekim, taksitli alışveriş, nakit avans ve harcama taksitlendirme gibi tüm hizmetleri kullanıcılarına sunar.

Passolig Kredi Kartının Sağladığı Avantajlar

Stadyumlara kağıt biletlerle girişin, 14 Nisan 2014 yılından itibaren sona erdiğini tüm taraftarlar biliyordur. Bu hizmetle birlikte takımını desteklemek isteyenler güvenle stadyumlara giriyor. Passolig kredi kartının taraftarlara sağladığı avantajlar ise bununla sınırlı kalmıyor. Kredi kartı özelliğinin yanı sıra toplu taşıma araçlarını tercih edenler, Passolig kredi kartlarını ulaşım kartı olarak da kullanabiliyor.

Passolig kartı ile tek çekim alışveriş yapanlar, uygun faiz oranları, 9 aya varan taksit seçenekleri ve ek ücret (komisyon) ödemeden, sonradan harcama taksitlendirme avantajını da kullanıcılarına veriyor. Ayrıca anlaşmalı markalarla yapılan kampanyalarla indirimli harcamalar da yapılabilir.

İnternet alışverişi yaparken kredi kartı kullananlar, Passolig kartlarını da e-ticaret harcamalarına açarak, güvenle alışverişini yapabiliyor. Temassız kart özelliğiyle, 50 TL’ye kadar harcamalarda, şifresiz ödeme de yapılabilir.

Passolig Kredi Kartı Başvurusu?

Stadyum giriş bileti ve kredi kartı hizmeti sağlayan Passolig kredi kartı başvurusu, Passolig web sitesi üzerinden form doldurarak yapılabiliyor. Başvuru sırasında cep telefonunuza SMS gönderileceğinden, telefonunuzun yanınızda olması gerekecektir. Kart tipinizi ve taraftarı olduğunuz takımı seçerek başvuruya başlayabilirsiniz. Son olarak fotoğrafınızı da yükleyip, ardından ödemenizi de geçerek işlemi tamamlarsınız. Passolig kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra en kısa süre içerisinde adresinize kart teslimi yapılacaktır.

Yabancı uyruklu kişiler Pasaport’u ile başvuru yapabiliyor. Fakat Passolig kart başvurusunda bulunan yabancı uyruklu kişiler, kartlarını yalnızca stadyum gişelerinden teslim alabilir.

Passolig Kredi Kartı Ücretli mi?

Passolig kredi kartı başvurusu sırasında E-Bilet yıllık kullanım bedeli alınmaktadır. Ayrıca her yıl kart yenileme ücreti de talep edilmektedir. Kartın kullanım süresi 1 yıldır ve ücret ödendiği takdirde kartın süresi uzatılarak, aktif olarak maç bileti satın almak için kullanım yapılabilir. Ücret ödemesi yapılmadığı durumlarda, kredi kartı özelliğini kaybetmez. Kartınızı alışverişlerde kullanmaya devam edersiniz. Fakat maç bileti almak için E-Bilet ücreti yıllık olarak yenilenmek zorundadır. Buna göre kulüp bazında ücretler 22.12 TL’den başlayıp, 41.50 TL’ye kadar değişmektedir.

Passolig Kredi Kartı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Passolig kredi kartı borcu EFT yoluyla ödenebilir. EFT ile ödeme yapacaklar için adımlar şunlardır:

  • Banka adı kısmında Aktif Bank seçilmelidir.

  • İl alanına İstanbul yazılır.

  • Şube kodu 997 Passolig Şubesi’dir.

  • Alıcı adına ise kart sahibinin adı ve soyadı bilgisi yazılır.

  • Hesap numarası içinse Passolig kredi kart numarası yazılıp, ödeme tutarını onaylayarak, işlem tamamlanır.

PTT şubelerinden kart borcu ödemesi yapılacaksa, gişe görevlisine bilgi vermeniz yeterlidir. Ancak PTT Matik kullanacaklar kartsız işlemlerden borç ödemesi yapabilir. Buna göre giriş tuşuna bastıktan sonra:

  • Anlaşmalı banka işlemlerini tuşlayarak Aktif Bank seçilir,

  • Menüde görüntülenen passolig karta nakit yatırma işlemi tıklanır,

  • T.C. kimlik numarası yazıldıktan sonra, kart seçimi yapılıp, cep telefon bilgisi tuşlanır.

  • Ekrana tutar bilgisi yazıldıktan sonra ödeme tamamlanacaktır.

Yıllık kullanım bedeli ise PTT, PTT Matik, N Kolay şubeleri aracılığıyla T.C. kimlik numarasıyla ödenmektedir. Diğer bankaların kredi kartı veya hesabından EFT yapılarak da ödeme yapılabilir. Bu durumda banka adı olarak Aktif Bank seçilir, şube kodu olarak 997 yazılır, hesap numarası alanına T.C. kimlik numarası ve alıcı adına ise Passolig kart sahibinin adı ve soyadı eklenir. Buna ek olarak E- Bilet kullanım süresini uzatmak isteyen kullanıcılar, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom mobil ödeme ile de işlem yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir