Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki bankacılık sektörünün öncülerinden olan Ziraat Bankası, sunduğu banka kartları ve kredi kartları ile birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Alışverişlerinden kâr elde etmek isteyenler, öğrenciler, çiftçiler, ev hanımları, maaşlı çalışanlar, serbest meslek sahipleri ve memurlar için birçok farklı kart çeşidinden kendilerine uygun olanı seçebilirler.

Ziraat Bankası kredi kartları, alışverişlerde ekstra para kazandırırken, acil para ihtiyaçlarınız için de hızlı çözümler sunuyor.

Ziraat Bankası kredi kartlarında sahip olanlar, harcama yaptıkça kazanmış oldukları puanları biriktirebilir, yüklü alışverişlerini taksitlendirebilir ve 20.000’in üzerinde anlaşmalı iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirler. Yazımızın devamında, Ziraat Bankası kredi kartı özelliklerinden, Ziraat Bankası kredi kartı kampanyalarından ve Ziraat Bankası kredi kartı çeşitlerinden bahsedeceğiz. Bu bilgiler doğrultusunda kendinize uygun avantajlı kredi kartlarından birisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı’na Hangi Kanallardan Başvurulabilir?

İnternetten Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat.com.tr web sitesi aracılığı ile kredi kartı başvurunuzu birkaç adımda, hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Sitenin üst menüsünde yer alan “Bireysel” sekmesi altında yer alan “Kartlar” kısmına tıklayabilirsiniz. Burada Bankkart Combo, Bankkart Combo Platinum ve Bankkart Combo Gold kart seçenekleri bulunuyor. Herhangi birisini seçtikten sonra, “Başvuru Kanalları” yazan bölüme tıklayarak, karşınıza çıkan formu doldurabilir ve online başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İnternet erişiminizin olmadığı durumlarda 7 gün 24 saat SMS ile kredi kartı başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. “COMBO, T.C kimlik no” bilgilerini 4757’ye SMS göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu takiben, Ziraat Bankası tarafınıza değerlendirme sonucunuzu gönderecektir.

Çağrı Merkezi ile Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

444 00 00’ı 7 gün 24 saat arayarak Çağrı Merkezi aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda çağrı merkezi görevlisine kartlar ve özellikleri hakkında dilediğiniz soruyu iletebilirsiniz. Yıllık kart aidat ücretleri, kampanyalar gibi aklınıza takılan sorulara çağrı merkeziyle yanıt bulabilirsiniz.

Banka Şubelerinden ve ATM’lerden Başvuru

Ziraat Bankası resmi sitesi üzerinden bulunduğunuz il ve ilçedeki en yakın ATM ve şubeleri öğrenebilir, dilediğiniz zaman buralardan kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartları Özellikleri

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi kartları aynı zamanda banka kartı olarak da kullanılabiliyor. Buna göre kredi kartlarının bir yüzünde kart bilgileri ve diğer yüzünde banka kartı bilgileriniz yer alıyor. İdefix, Altın Yıldız, Trendyol gibi onlarca farklı büyük markada indirim avantajından yararlanabilirsiniz. Ayrıca tüm kredi kartlarında son dönemlerde adından sıklıkla bahsettiren temassız ödeme kolaylığı sunuluyor. Combo, Combo Gold ve Combo Platinum kartlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı: BankKart Genç

Üniversite öğrencileri için geliştirilen bu kredi kartı ile birçok kampanya ve avantajdan yararlanabilirsiniz. Limitinizin dolduğu durumlarda dahi, faizsiz ve masrafsız ekstra alışveriş yapabilirsiniz. Bu ekstra limite harçlık avans adı verilmektedir. Üniversite öğrencileri öğrenim kredisi ve KYK Bursu süresince bu kredi kartını kullanabilirler.

BankKart Genç başvurusunu SMS ile yapmak için “GENC BANKKART” yazıp 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunuz, banka tarafından kısa bir süre sonra bildirilir. Vermiş olduğunuz adrese gönderilir.

Çiftçilere Özel BaşakKart

Tarımsal faaliyetlerde kullanılması için tasarlanan BaşakKart, birçok avantajı beraberinde getiriyor. Tohum harcamaları, mazot harcamaları, ilaç harcamaları gibi tarımsal alışverişlerde 5 aya kadar faizsiz ödeme kolaylığı sunuluyor. Ayrıca kredi kartı borçlarınızı, hasat döneminde ödeme imkanına sahipsiniz. Özellikle mevsimsel çalışanlar için büyük bir avantaj sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir