Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç transfer kredisi tüketicisine hem ödeme kolaylığı sağlar hem de borçlar gecikmeye girmediğinden kredi notunun olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmiş olur. Tüm bankalara ait kredi kartı veya ihtiyaç kredileri borç transfer kredisi ile bir bankaya taşınabilir. Böylece tüketiciye daha uzun vadeli ödeme planı hazırlanır. Borçlu ödeme güçlüğü çekmeden borçlarını rahatlıkla ödeyebilir.

Borç transfer kredisinin kredi notunu da olumlu etkileyecektir. Borçlar tek bir bankaya toplanacak, tüketici ödemelerini düzenli yaptığında kredi notu da yükselmeye başlayacaktır. Sicili bozuk olanların banka finansal hizmetinden yararlanılamadığı bilinmektedir. Borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız siciliniz olumsuz etkilenmeden borç transfer kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yazımızda borç transfer kredisi nasıl kullanılır? ve borç transfer kredisi veren bankalar gibi konularda detaylar verilmiştir.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Kullanılır?

Tüketici bu hizmetten yararlanırken yapılandırmak istediği kredi ve kredi kartı borcun ait olduğu aynı bankadan hizmet alamıyor. Buna göre borçlu borcunun olmadığı bir bankadan başvuruda bulunmalıdır. Borcun transfer edilmesi söz konusu oluğundan başvuruyu onaylayan bankanın politikalarına göre yeni bir faiz ve vade seçeneği sunulacaktır. Banka tercihi yaparken borç transfer kredisi faiz oranları ve sunduğu avantajlar detaylı incelenmelidir. Böylece bütçenize en uygun bankayı bulabilirsiniz.

Başvuruda bulunmadan kredinin erken kapama tutarı bankanın çağrı merkezi veya şube ile iletişime geçerek öğrenilmelidir. Kredi borçları için tercih ediliyorsa, kısmi ödeme için bu hizmetten yararlanılamıyor. Toplam borç üzerinden işlem yapılabilir. Kredi kartlarında ise bazı bankalar kısmi ödeme yapmaya olanak vermektedir. Başvuruda bulunduktan sonra ilgili banka borcun olduğuna dair belge talep edebilir.

Onaylanan kredi tutarı elden değil, borçlu olunan bankanın hesap numarasına müşteri danışmanı tarafından EFT yapılarak gönderilir. Tüketici borcun olduğu bankaya konuyla ilgili bilgi vermelidir. Aksi halde borcun erken ödemesi yapılmayacak ve aylık kredi ödemesi mevcut tutardan her ay düşmeye devam edecektir. Ayrıca erken ödemeden doğan faiz indiriminden de yararlanılamaz.

Kredi kartı için yapılan başvurularda ise borcun olduğu bankaya bilgi verilmesine gerek yok. Tutar kart numarasına gönderilir. Kartta taksitli harcamalar varsa, aylık taksit tutarı aktarılan tutardan günü geldiğinde düşecektir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2019

Kredi veren bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri birbirinden farklı avantajlara sahiptir. 2019 borç transfer kredisi veren bankalar, faiz oranları, vade seçenekleri ve detayları aşağıda detaylı olarak verilmiştir.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi 2019

Ödemekte zorlandığınız kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak için başvurabileceğiniz QNB Finansbank borç transfer kredisi faiz oranı %2,01’den başlamaktadır. En fazla 36 ay vade yapılmaktadır. Konut kredisi için hizmet verilmemektedir. Başvuru çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil bankacılık veya şube kanallarından yapılabilir. SMS ile başvuru yapmak için T.C. kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir. Ön değerlendirmeye göre olumlu sonuçlanan başvurularda gerek görülmesi durumunda banka şubesine davet edilirsiniz veya kredi anında kullandırılarak ilgili bankaya EFT yapılabilir. Yapılan işlem için EFT ücreti alınmaz.

QNB Finansbank’ın tüketicilere sunduğu avantajlı hizmet, diğer bankalardaki kredi borçlarınızı kapatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Bu durumda borcun tamamı göz önünde bulundurulacaktır. Kredi kartı borçlarında ise borcun tamamı veya bir kısmı için kullanılabilir. QNB Finansbank’a ait borçlar için bu hizmetten yararlanılamamaktadır.

Vakıfbank Borç Transfer Kredisi 2019

Vakıfbank yalnızca başka bankalardaki kredi kartı borçları için bu hizmeti sunmaktadır. Başvuru için bankanın şubelerine uğrayabilirsiniz. Kredi özellikleri incelendiğinde maksimum 18 ay vade seçeneği ve 20.000 TL’ye kadar borçlar için kullanılabiliyor. İsteyen kişiler ödemeye 3 ay erteleme avantajından yararlanabilir. Faiz oranı ise başvuru sahibinin kredi notuna göre değişecektir.

Akbank Borç Transfer Kredisi 2019

Bankanın sunduğu kampanya dahilinde kredi kartı borçlarınızı Axess karta aktararak 12 ay vade seçeneğiyle taksitli borç transferi kredisinden yararlanabilirsiniz. Axess’e aktarılabilecek toplam borç tutarı en fazla 20.000 TL tutarında olabilir. Akbank taksitli borç transferi faiz oranı %2,25 olurken, 8-12 ay vade seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Denizbank Borç Transfer Kredisi 2019

Diğer bankalardaki borçlarını Denizbank’a taşımak isteyen emekliler %2,29 faiz oranı ve maksimum 36 ay vade ile kredi kullanabilirler. Yalnızca emeklilere düzenlenen bu hizmete göre başvuru sahibinin emekli maaşını Denizbank’a taşıma şartı da bulunuyor. Başvuru bankanın şube kanalıyla alınmaktadır.

TEB Borç Transfer Kredisi

Taksitler ödenemez hale geldiğinde toplam 10.000 TL’ye kadar borçlar, TEB kredi kartına transfer edilebilir. Bankanın sunduğu hizmetin özelliklerine göre karta aktarılan borç tutarı %2,25 faiz oranıyla taksitlendirilebiliyor. Vade seçenekleri ise 8 ila 12 aydır. Başvuru yapmak için CEPTETEB internet bankacılığı ve çağrı merkezi (0850 200 0066) kanalları tercih edilebilir.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi 2019

Şekerbank tüketicilere kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Buna göre diğer bankalara ait kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı (KMH) borçlarınızın tümü 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı ile yeniden yapılandırılabilir. Şekerbank borç transfer kredisi faiz oranı %2,42’dir. Krediden 3-36 ay vade aralıklarında yararlanılabilir.

Yukarıda belirtilen bankaların 2019 yılı güncel faiz oranlarıdır. Borçlarınızın taksitleri bütçenizi aşıyorsa, daha uzun vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla borç transfer kredisi kullanabilirsiniz. Böylece ödeme güçlüğünden oluşan gecikmelerden dolayı kredi notunun düşmesinin önüne de geçilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir