Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce ilk olarak tüm bankaların faiz oranlarını ve vade seçeneklerini incelemede yarar vardır. Çünkü her bankanın birbirinden farklı faiz oranları ve birbirinden farklı aylık ödeme tutarları bulunmaktadır. Örneğin 20.000 TL’lik bir kredi aldığınızda 30.000 TL toplam geri ödeme miktarı sunulabildiği gibi; bankadan bankaya göre 40.000 TL’lik bir geri ödeme planı da sunulabilir. Sizin için ideal faiz oranı ve vade sayısı için tüm bankaları değerlendirmeniz ve uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Yazımızda daha rahat değerlendirme şansı yakalayabilmeniz için en düşük faizli kredi veren bankaları listeledik. Bu bankalardan ne kadar kredi alabileceğinizi, en fazla kaç ay vadeli kredi başvurusunda bulunabileceğinizi ve bankaların krediler için hangi kriterleri aradığını açıklayacağız.

En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş bankası müşterilerine kredi başvurularını yapabilmesi için birçok kanal seçeneği sunuyor. Gerek internet şubesi üzerinden, gerek telefon şubesinden, gerekse SMS aracılığı ile rahatlıkla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediye SMS ile başvuruda bulunmak için büyük harflerle NAKİT yazıp aralarında birer boşluk bırarak “T.C numarası, talep edilen kredi tutarı ve aylık belgelenebilir gelir miktarı” bilgileri yazıldıktan sonra 4402’ye mesaj göndermelisiniz. Kredi başvurunuzun ardından değerlendirmeniz birkaç dakika içerisinde tarafınıza SMS olarak iletilecektir. İş Bankası’nın faiz oranları aylık %2,60’tır. Maksimum vade sayısı ise 36’dır. İş Bankası müşterisi değilseniz, şubeler aracılığı ile öncelikle bankadan bir hesap açtırmalı ve ardından başvuruda bulunmalısınız. Eğer İş Bankası müşterisi iseniz, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarının yanı sıra telefon bankacılığı ve SMS bankacılığı ile kredi başvurusunda bulunabilir; krediniz onaylandığı takdirde dakikalar içerisinde kredinizi kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da düşük faiz seçenekleri ile müşterilerin kredi başvuruları için tercih ettiği bankalardan birisi. %2,22’lik faiz oranı ile en düşük faizli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. QNB Finansbank’ın tercih edilmesindeki bir diğer önemli etken ise kredi geri ödemelerinin 3 ay sonra yapılabiliyor olması. Örneğin Ocak ayında başvuruda bulunduğunuz ve kullandığınız kredinin geri ödemesinin ilk taksitini Nisan ayına kadar yapabilmeniz mümkün. QNB Finansbank 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma şansı tanıyor. Telefon bankacılığı, internet bankacılığı, SMS bankacılığı ve şubeler aracılığı ile krediye başvuruda bulunabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu yapmak için aralarında birer boşluk bırakarak “T.C numaranızı” yazıp 5030’a SMS atmanız yeterli olacaktır. Değerlendirme sonucunuz dakikalar içerisinde iletilecektir. Şayet başvurunuz olumlu değerlendirilirse, vadesiz hesabınıza yatırılan kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

25.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için tercih edileceğiniz bankalardan birisi de Garanti Bankası’dır. Aylık faiz oranı %2,67 olan Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi kampanyasından yararlanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekir. 3 ay ila 36 arasında vade seçeneklerinden birisini seçebilir, başvurunuzu telefon bankacılığı, SMS bankacılığı, Garanti Mobil Uygulaması ve şubeler aracılığı ile yapabilirsiniz. Garanti Bankası kredi değerlendirmelerinde kredi notu ve kredi siciline bakmaktadır. Eğer kredi notunuz istenen skalada yer alıyorsa ve kredi siciliniz temizde, kredi başvurularınızı takiben kısa süre içerisinde olumlu yanıt alabilir; vadesiz hesabınıza yatan kredi miktarını hemen kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası müşterilerine özel sunduğu ihtiyaç kredisi başvurusu bir dakika içerisinde değerlendirilmektedir. Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yaparak başvuruda bulunabileceğiniz gibi, 4411’e aralarında birer boşluk bırakarak “Kredi türü, T.C. numarası ve aylık gelir” bilgilerini gönderebilir, telefon bankacılığı veya şubeler aracılığı ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Faiz oranı kredi miktarına göre %2,55 ile %2,76 arasında değişmektedir. En az başvurulabilecek kredi miktarı ise 1.000 TL’dir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi

2019 yılında en düşük faizli kredi veren bankalardan birisi olarak ING Bank dikkat çekiyor. Aylık faiz oranı %2,09 seviyesinde. 3 ay ila 36 ay arasında vade seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Hem banka müşterileri hem de müşteri olmayan kişiler ING Bank’ın ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabilirler. Şubeye gitmeden onaylık kredi almak için internet bankacılığını, telefon bankacılığını ve SMS bankacılığını kullanabilirsiniz. ING Bank müşterisi olmayanlar ise gerekli evrakları kurye ile bankaya ileterek başvuruda bulunabilirler.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerin kredi notunu baz alarak değerlendirme yapmaktadır. Faiz oranları aylık %2,80 seviyelerindedir. 36 aya kadar vade seçeneği imkanı sunmaktadır. Akbank İhtiyaç Kredisi kampanyasından yararlanmak için online işlemler, SMS veya şube kanallarını kullanabilirsiniz.

Enpara İhtiyaç Kredisi

Yalnızca müşterilerine özel kredi ihtiyaç kredisi sunan Enpara.com aracılığı ile 1.000 TL ile 50.000 arasında nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tüm kredi başvuruları için masraf talep edilmez. Faiz oranları ise kredi miktarına bağlı olarak %2,49 ile %2,53 arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir