Kredi Borcu Yapılandırma 2019

Banka müşterilerinin en çok ihtiyaç duyduğu kredi türlerinden birisi de borç transfer kredisidir. Bir diğer adıyla kredi borcu yapılandırma olan bu kredi türünde, mevcut borçları yeniden düzenlenir ve müşterinin ödeme gücüne bağlı olarak vade sayısı ve aylık ödeme tutarı belirlenir. Kimi bankalar standart vade sayısı ve faiz oranlarıyla müşterilerine kredi borcu yapılandırma imkanı sunarken; kimi bankalar biraz daha esnek ödeme seçenekleri sunuyor.

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredisi, konut kredisi gibi çeşitli kredilerden birisini aldıysanız ve bu kredileri ödemekte güçlük çekiyorsanız, kredi borcu yapılandırmayı bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Ödeme gücünüze göre yeniden kredi çekip; daha makul ödeme seçenekleriyle bu kredilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Ek olarak kredi borçlarınızı farklı bir bankaya taşıyabilirsiniz.

Kredi Borcu Yapılandırma Kampanyaları 2019

Ziraat Tüketici Transfer Kredisi 2019

Gerek ihtiyaç kredileriniz gerekse konut kredileriniz için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu Ziraat Tüketici Transfer Kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Refinansman olarak da nitelendirilebilecek bu kampanya ile herhangi bir bankadan aldığınız bir kredi ürününüz için yeniden kredi çekerek; daha uygun ödeme planlarıyla ödeme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın diğer bankalara olan borçlarınız için tercih edebileceğiniz ihtiyaç finansmanı kampanyası “İpotekli Bireysel Finansman Kredisi” olarak adlandırılmaktadır. Bu kampanyadan yararlanmak için bankaya bir konut ipoteği göstermeniz gerekmektedir. Kampanya detaylarına bakacak olursak aylık faiz oranı %2,05 ile gayet makul seviyede. En fazla seçebileceğiniz vade sayısı ise 36’dır. Fakat çekebileceğiniz kredi miktarı, evinizin değeriyle doğru orantılıdır. Bunun için ise evinize banka tarafından bir ekspertiz gönderilir. Ekspertiz raporuna göre eve bir değer biçilir. Bu değerin %80’ine kadar kredi kullanmanız mümkündür.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi

Kredi borcu olanlar için kampanya sunan bir diğer banka ise Halkbank’tır. Diğer bankalardan almış olduğunuz kredilerin yanı sıra kart borçlarınızı da Halkbank aracılığı ile yeniden yapılandırabilme imkanına sahipsiniz. Ziraat bankasına göre faiz oranı biraz daha yüksektir ve aylık %2,50 gibi bir rakamdan bahsedilmektedir. Dosya masrafı alınmayan bu kredi seçeneğinde en fazla 36 ay ödeme planı seçebilirsiniz. Eğer mevcut ödeme durumunuz 36 aylık vade için yeterli değilse ve önceden çekmiş olduğunuz kredi türü konut kredisi ise Halkbank Dost Konut Kredisi Kampanyası’na başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Dost Konut Kredi Kampanyası

Konut kredilerinizi yapılandırabileceğiniz bu kredi kampanyasında 180 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Oldukça uzun olan vade seçeneği ile bütçenize uygun bir plan oluşturabilirsiniz. Faiz oranı Dost İhtiyaç Kredisi’ne yakındır. Ortalama %2,47-%2,54 arasındadır. (kredi vadesine ve kredi miktarına göre değişkenlik gösterir)

QNB Finansbank Borç Transfer Kredi Kampanyası

Finansbank müşterilerinin yararlanabildiği bu kampanya kapsamında, diğer bankalardan almış olduğunuz ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ürünlerini yeniden yapılandırmanız ve kendinize uygun ödeme planlarıyla kişiselleştirmeniz mümkün. Faiz oranları vade sayısına ve kredi miktarına göre %2,22 ile %2,90 arasında değişiklik gösterir. QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi Kampanyası’ndan yararlanabileceğiniz kredi miktarı ise kredi notunuz ile doğru orantılıdır. Şayet kredi notunuz iyi derecede ise (1300-1700 arası) yüksek meblağlarda kredi çekebilmeniz mümkün. Tabi bunun yanında gelir durumunuzun belgelendirilebilir olması gerekmektedir.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Kampanyası

İhtiyaç kredileriniz, taşıt kredileriniz, tüketici kredileriniz ve kredi kartı borçlarınız için yararlanabileceğiniz Şekerbank Borç Transfer Kredisi Kampanyası’na göre aylık faiz oranı %2,65’tir. Şekerbank müşterilerine 100.000 TL’ye kadar borç transfer kredisi sunmaktadır. En fazla seçebileceğiniz vade sayısı ise 36 aydır. Ancak 100.000 TL üst limitli bu kredi için kredi puanınızın yeterli seviyede olması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde bankalarla ilgili bir problem yaşadıysanız ve hakkınızda yasal işlem başladıysa; büyük ihtimalle borç transfer kredisi kampanyasından yararlanamazsınız. Ancak belgelenebilir bir gelire sahipseniz ve şube çalışanının inisiyatifi doğrultusunda kefil göstererek; belirli miktarlara kadar kredi kullanabilirsiniz.

Hangi Durumda Kredi Borcu Yapılandırmadan Yararlanabilirsiniz?

Birçok banka BDDK ile ortak bir sistem üzerinden kredi ürünlerini değerlendirmeye almaktadır. Bu sistem, müşterilerin ödeme profilini bir rakama dönüştürerek; kişilere kredi notu vermektedir. Kredi notu, geçmiş dönem borçlarınızı ne ölçüde ödediğiniz, gelir durumunuz ve çalıştığınız kurum (devlet veya özel) gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fakat şu da bir gerçek ki, kredi borcu yapılandırma kampanyasından yararlanmak isteyen banka müşterileri zaten ödeme güçlüğü yaşadığı için bu krediye ihtiyaç duyuyor. Kredi puanının çok yüksek olması beklenen bir durum değildir. Yine de bankalar en azından orta derece diye tabir edebileceğiniz (900-1200) kredi notu değeri aramaktadır. Ayrıca düzenli ve sigortalı bir gelire sahip olunması ve bu gelirin belgelenebilir olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan banka müşterileri Ziraat Bankası, Şekerbank, QNB Finansbank, ve Halkbank aracılığı ile kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanabilir. Borç transfer kredisi olarak da adlandırılan bu kredi ürününe başvuruda bulunmadan önce; çalışmak istediğiniz bankanın faiz oranlarını iyi analiz etmeli ve uygun ödeme planı sunan diğer bankaları da bir seçenek olarak değerlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir