PTT Kredi Başvurusu

İhtiyaç kredisi kullanımı yapmak isteyenler artık PTT aracılığıyla başvurularını yapabiliyor. Başvuru için tüketicinin T.C. kimlik kartı-nüfus cüzdanı ile PTT şubelerine gitmesi gerekiyor. Dijital ortamlardan başvuru yapılamıyor. Ayrıca bu kredi anlaşmalı bankalar aracılığıyla tüketiciye ulaştırılıyor. “PTT kredi başvurusu nasıl yapılır, detaylar ve anlaşmalı bankalar hangileridir?” tüm bilgileri yazımızda inceleyebilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Tüm şubelerden kredi başvurusunda bulunulabilir. Tüketici PTT aracılığıyla krediyi kullansa da finansman desteği anlaşmalı bankalar aracılığıyla sağlanıyor. Bu nedenle şubeye gidildiğinde tercih edilen bankanın formu doldurulmalıdır. Formla yapılan talebe istinaden ilgili bankanın kredi politikalarına göre değerlendirme yapılır. Uygun olması halinde PTT şubesine giderek tutarı alabilirsiniz. Ayrıca krediden cayma veya talep edilen masrafların iadesi ile ilgili başvurular da ilgili bankaya yapılmalıdır. PTT kullanılan krediye ilişkin herhangi bir ücret veya komisyon talep etmemektedir.

PTT Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Denizbank, Aktif Bank, ING Bank, TEB ve Burgan Bank PTT ile anlaşmalı bankalardır. Başvurular PTT şubelerinden yapılsa da aslında tüm işlemler tercih edilen banka çatısı altında tamamlanır. Uygun görülen kredi tutarı kişinin PTT hesabına aktarılır. Her bankanın sunduğu faiz oranı, vade seçeneği ve kredi tutarı birbirinden farklıdır.

PTT Kredisi Veren Bankalar

Başvuru sırasında aşağıda belirtilen bankalara ait formdan birinin doldurulması gerekir. İlgili form PTT işyerlerinde bulunuyor. Başka bir kanaldan PTT kredisine başvuru yapılamamaktadır.

Denizbank PTT Kredi Başvurusu

Bankanın tüketicilere sunduğu kampanya detaylarına göre yalnızca emekli maaşını PTT üzerinden alanlar yararlanabilmektedir. Ayrıca kredi tutarının binde 5’i oranına sahip kredi tahsis ücreti de talep edilmemektedir. Kredi tahsis ücreti ödemeden kullanabileceğiniz tutar 3.000 TL ile 36.000 TL aralığındadır. Denizbank PTT kredisi faiz oranı emeklilere özel %3,08 olurken, en fazla 36 ay vade ile taksit yapılabiliyor.

Başvuru için 80 yaş üst sınırı bulunuyor. Kredi vadesi tüketicinin yaşına göre belirlenir. Buna göre 79 yaşındaki bir başvuru sahibi en fazla 12 ay taksit seçeneğinden yararlanabilir. Denizbank PTT kredi başvurusu nüfus cüzdanı ile PTT işyerlerinden alınmaktadır.

Aktif Bank PTT Kredi Başvurusu

N Kolay kredi hizmeti ile Aktif Bank PTT kredi başvurusunu maaşını PTT’den alan emekli müşteriler kefil göstermeden kullanabilirler. Başvuru için nüfus cüzdanı ile işyerlerine gitmek yeterlidir. Tüketici başvuru formunu doldururken talep ettiği tutarı belirtmelidir. Aktif Bank aracılığıyla kullanılabilecek maksimum tutar 60.000 TL ile sınırlıdır. Faiz oranı %3,19, vade seçenekleri ise 3-36 aydır. Tutarın binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti alınır. 80 yaşın üzerindeki tüketicilerin başvuruları onaylanmayacak ve maksimum yaş sınırında olanlar maksimum 3 yıl vadeyle kredi kullanabilecektir.

ING Bank PTT Kredi Başvurusu

Kredi Postam isimli kampanya koşullarına göre ING Bank PTT kredi başvurusu yapacak tüketicilerin PTT personeli veya emekli maaş müşterisi olmaları gerekiyor. Başvurular PTT işyerlerinden yapılmaktadır. Kampanya özelliklerine göre maksimum 45.000 TL tutar talebinde bulunulabilir. Azami vade sayısı 36 ay olurken, 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanılabilir. Tüketici minimum 2.500 TL için başvuruda bulunabilir. PTT’den emekli maaşını alanların kullanabildiği kredide 10.000 TL tutar için %2,59 faiz oranı, 20.000 TL’ye kadar tutar için %2,49 faiz oranı ve 20.000 TL üzerinde başvurularda %2,39 faiz oranı uygulanmaktadır. Maksimum yaş sınırı ise 75’tir. Tüketici tutarın binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti ödeyecektir.

TEB PTT Kredi Başvurusu

Jet Kredi ile tüketicilere hizmet veren ING Bank, PTT personeli ve maaş müşterilerine uygun faiz oranlarında kredi kullanımı olanağı veriyor. PTT işyerlerinden yapılacak başvurularda kredi anında onaylanır ve paranızı hemen alırsınız. Kredi özelliklerine göre kredi tahsis ücreti yansıtılmayacaktır. Tüketici minimum 2.500 TL ve maksimum 40.000 TL tutar için başvuru yapabilir. Kredi vade seçeneği 3-36 ay vade aralığındadır. Başvuru sahibinin 70 yaşın üzerinde olması durumunda başvuru onaylanmayacaktır. TEB PTT kredisi faiz oranları ise tutara göre değişmektedir. 2.500 TL ile 4.999 TL tutarlar için %2,83 faiz oranı; 5.000 TL ile 9.999 TL tutarlar için %2,58 faiz oranı; 10.000 TL ile 19.999 TL tutarlar için %2,48 faiz oranı ve 20.000 TL ile üzerinde tutarlar için %2,38 faiz oranı uygulanacaktır.

Burgan Bank PTT Kredi Başvurusu

Maaşını PTT’den alan tüm emekliler ve PTT çalışanları Burgan Bank PTT kredi başvurusunu işyerlerinden yapabilir. Tutarlar minimum 7.500 TL, maksimum 55.000 TL ile sınırlıdır. Tutara göre faiz oranı farklılık gösterir. 7.500 TL ile 10.000 TL tutar için %2,39, 10.001 TL ile 20.000 TL tutarlar için %2,34, 20.001 TL ile 55.000 TL tutarlar içinse %2,14 faiz oranı yansıtılır. Maksimum vade seçeneği ise 36 aydır. Kredi miktarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti talep edilir. Ayrıca kredi vadesi ile başvuranın yaşı toplamı 81’den fazla olmamalıdır.

Yukarıda belirtilen faiz ve sunulan kampanya detayları güncel olup, başvuru sırasında ilgili bankanın formu doldurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir